Почетен гражданин на Търговище спечели световна купа два дни по-късно

Само два дни след като беше удостоена със званието „Почетен гражданин на Търговище” състезателката по спортна стрелба Антоанета Бонева се отблагодари впечатляващо на своите съграждани за високото призваниe. Тя спечели състезанието от Световната купа по спортна стрелба във Форт Бенинг (САЩ) в дисциплината Пневматичен пистолет. След като вече спечели бронзовия медал и олимпийската квота в дисциплината 25 м. Спортен пистолет, Антоанета изпревари всички конкурентки във финалната стрелба с две точки преднина (384 т. 199.4 т.) при пневматичния пистолет. Това означаваше ново, вече златно отличие. Втора в надпреварата остана монголката Гундемаа Отряд със 197,3 точки, а трета е Анна Коракаки от Гърция със 178,9.

Дарикнюз припомня, че Антоанета Бонева бе избрана за Спортист на Търговище за 2014 година. Състезателката по спортна стрелба спечели за пета поредна година организираната от общинската администрация надпревара. Треньор на годината стана и личният наставник на Бонева Христо Маринов.