Кризисен център за жертви на домашно насилие ще отвори врати в Русе в началото на следващата година. Той ще бъде изграден по проект на Общината, ръководител е директорът на дирекция „Обществен ред и сигурност“ Спасимир Димитров. Центърът ще бъде с капацитет 16 места, предвижда се да бъдат оформени 8 спални помещения. Жертвите на насилие ще могат да остават в центъра до 3 месеца, където ще им помагат различни специалисти-медицински работник, психотерапевт, юрист. Центърът ще бъде на 24-часов режим и ще приема хораминали през социалните служби, но и при спешна нужда. Проектът се изпълнява в партньорство със сдружение „Каритас“.
Основната целева група са жени и момичета, в това число и от ромски произход, претърпели домашно насилие и/или насилие, основано по полов признак, както и жени с увреждания обект на домашно насилие (физическо, сексуално, финансова злоупотреба и др.).
По проекта ще се изпълняват и други дейности, като подобряване или формиране на умения за социално включване, подкрепа в образователния процес, работа със семействата, психотерапия, групи за взаимопомощ и др.