Внесоха още един обвинителен акт срещу Дачи от “Килърите”
Внесоха още един обвинителен акт срещу Дачи от “Килърите” / Дарик Плевен, архив

Софийска градска прокуратура е внесла днес в Софийски градски съд обвинителен акт срещу Георги Петков - Дачи, за опит за убийство срещу варненеца Ивайло Паунов - Джованито, и Михаела Мирчева. Това съобщават от институцията.

В документа е записано, че на 13 март 2005 г. пред бар във Варна Дачи е извършил опит умишлено да умъртви двамата, като е произвел срещу тях изстрели с автомат „Калашников", при автоматичен режим на стрелба. Деянието е останало недовършено поради независещи от обвиняемия причини, пише още в обвинителния акт. Георги Петков е държал огнестрелно оръжие - автомат "Калашников" и боеприпаси - 30 патрона, без необходимото надлежно разрешение.

В същото време в Плевен от няколко месеца върви делото срещу Дачи за опит за убийство на Камен Балбузанов - Куката. Покушението беше извършено на 20 ноември 2009 г.