Цако Иванов стана годишен победител в шахматна верига турнири
Цако Иванов стана годишен победител в шахматна верига турнири / netinfo

Цако Иванов грабна голямата купа на годишен победител във веригата шахматни турнири "Млади надежди" и "Шахмат за цял живот" за 2008 г. Това е единствения по рода си шахматен турнир в Плевен, традиционно рганизиран от СКШ "Плевен ХХІ".

Близо 100 състезатели от всички възрасти са мерили сили в четирите турнира, разделени в две групи - начинаещи и напреднали. Призьорите бяха обявени след последния турнир за 2008 г., проведен на 29 и 30 ноември. Наградите връчи председателят на СКШ "Плевен ХХІ" Пламен Маринов.

При младите надежди на плевенския шах бяха раздадени три купи – на годишните победители във възрастови групи до 14, до 12 и до 10 години. Анатоли Атанасов спечели надпреварата при шахматистите до 14 години. Дарио Дерешки се наложи над връстниците си до 12 години и се представи най-убедително сред децата в генералното класиране, заемайки второ място непосредствено след победителя Цако Иванов. При 10-годишните купата грабна Александър Русев. В последния турнир за годината първи стана Кирил Бадев, следван от годишния победител Цако Иванов и Емил Шукин.

При начинаещите малчугани, които играха в група "Б" на турнира, първото място спечели Ангел Андрейчев с 6 точки от 7 партии. Със същия резултат, но по-слаби допълнителни показатели, втори е Теодор Маринов. Третото място зае Илко Симеонов.