Сигнал за пострадал мъж при свада в заведение в Кърджали е бил получен на 30 декември в полицейското управление. По първоначални данни 22-годишен бил ранен с нож в корема от М.А./28/. Инцидентът станал около 14,30 часа. Между двамата имало предварителен спор, който този ден бил подновен. Пострадалият е бил транспортиран в кърджалийската болница, а извършителят на деянието задържан в полицейското управление няколко часа след инцидента. Работата по изясняване на случая продължава.
След скандал между клиенти в заведение в кв.”Възрожденци” в Кърджали Х.Г./19/ хвърлил чаша и счупил плазмен телевизор. Мъжът е задържан в полицейското управление. Образувано е досъдебно производство за повреда и унищожаване на чуждо имущество.
46-годишен попаднал в болница след удари с кол по главата и ръката. Инцидентът станал навръх Нова година в крумовградското село Хисар. Мъжът бил нападнат от Е.Х./33/ след свада за земеделска земя. След преглед в Центъра за спешна помощ в Крумовград раненият бил транспортиран в Кърджали. Нападателят е бил задържан в РУП-Крумовград. Работата по случая продължава.