Васил и Георги Илиеви
Васил и Георги Илиеви / БФБ
Една шампионска титла, 3 финала, 2 сребърни медала, 3 бронзови и трето място в отборното класиране е равносметката на кюстендилския клуб по борба „Васил и Георги Илиеви” от Държавното лично- отборно първенство за мъже, в класическия стил и за жени.
Шампион на България отново стана „Спортист №1 на Кюстендил за 2017 г.”, Милослав Методиев. Той бе №1 при най- тежките- 130 кг. Бронзов медал за съотборникът му Михаил Павлов.

БФБ

Трикратният носител на приза „Спортист №1 на Кюстендил”, в анкетата на Дарик радио, Владислав Методиев демонстрира отново класата си, но даде път на младите, като загуби финала в категория 98 кг от Кирил Милов и спечели сребърното отличие.

БФБ

Сребро и за Августин Спасов, при най- леките до 59 кг. „Той допусна детинска грешка на финала, като преди това направи отлични борби”, каза за Дарик главният треньор на клуб „Васил и Георги Илиеви” Валери Райчев. Шампион стана Николай Вичев.

БФБ

БФБ

Място сред най- добрите 10 при мъжете заслужиха още: Радослав Палчев- 7 място при 71 кг; Тошко Тодоров- 10 място при 80 кг; Борислав Генчов- 9 място до 85 кг; Мартин Владимиров- 9 място при 130 кг.

Отборно, кюстендилската школа се класира на трето място, като на почетната стълбичка се качиха треньорите Валери Райчев и Димчо Загоров.

БФБ

„Достойно представяне на момчетата. Можеше да имаме 3- ма шампиони, но не се получи. Очаквах повече и от Айрън Рамадановски, Боян Загоров и Наско Георгиев”, каза Валери Райчев.
Гост на шампионата бе бившият национал и носител на приза „Спортист на Кюстендил”- Александър Костадинов, който на този етап прекрати състезателната си кариера.

БФБ

Бронзови медали при жените спечелиха Симона Виноградова- 55 кг., където пета е Деяна Аначкова и Моника Илиева, която е трета при 60 кг.