Владислав Методиев и Милослав Методиев- отново шампиони на България
Владислав Методиев и Милослав Методиев- отново шампиони на България / БФБ

Две шампионски титли и 3 бронзови медала спечелиха борците на клуб „Васил и Георги Илиеви" от Държавното първенство за мъже, класически стил. Възпитаници на кюстендилската школа спечелиха при най- силните, в тежките категории.
Владислав Методиев бе убедителен в кат. до 98 кг. Европейският вицешампион за 2013-та стигна до финала след 4 победи, като две от тях бяха с туш - срещу Васил Василев и Серги Сергиев, а на полуфиналите надви по точки Деян Георгиев. В сблъсъка за титлата, Методиев надделя над Евгени Генчев от Самоков с 4:1 точки.

Вацата е 4- кратен носител на приза „Спортист №1 на Кюстендил". В тази категория, Иван Иванов е 13- ти.

Друг носител на приза „Спортист №1 на Кюстендил", Милослав Методиев спечели шампионската титла при най- тежките до 130 кг. Националът стартира с технически туш срещу Йордан Кръстев и туш срещу Ивайло Костов, а другите двама негови съперници до финала - Васил Бинбалов и Радослав Георгиев не се престрашиха да излязат на тепиха, информира сайтът на Българската федерация по борба. Милослав Методиев надви на финала с 2:0 Тодор Михов. Съотборникът му Михаил Павлов се класира 8- ми.

Никола Аначков завоюва бронзовия медал при най- леките до 59 кг. В същата категория, Августин Спасов е 7- ми, а Наско Георгиев е 12- ти, при 41 борци. Айрън Рамадановски заслужи бронза при 85- килограмовите, където Благовест Линджов е 11- ти, а Галин Галчов е 14- ти. Бронзов медал и за Боян Загоров в категория до 80 кг. Радослав Палчев се нареди 10- ти, а Евгени Велинов е 13- ти в категория 66 кг.