Велбъжд поведе Югозападната В група
Велбъжд поведе Югозападната В група / Влади Владимиров

"Велбъжд" излезе начело на Югозападната "В" група, след като победи лидера "Сливнишки герой" с 2:1. Около 400 фенове на стадион "Осогово" изпратиха с ръкопляскания футболистите и треньора Момчило Радованович.

Гостите поведоха в резултата в 28- та минута с гол на Христо Петров и бяха по- добрият отбор през първото полувреме. На почивката вместо Иво Максимов в игра за "Велбъжд" влезе Лъчезар Георгиев. Домакините натиснаха и закономерно стигнаха до изравнителен гол, след далечен удар на защитника Григор Петков. Минута по- рано бе изгонен за втори жълт картон- Христо Костов от "Сливнишки герой". Пропуски направиха Янко Янков и Данаил Иванов. И, когато всички очакваха срещата да завърши при равен резултат, се стигна до една куриозна ситуация в наказателното поле на гостите, в 82- та минута. Защитник върна топката от 2- 3 метра на вратаря Янко Димитров, но той не успя да я спре, тя мина под крака му  премина голлинията за 2:1.

"Велбъжд" поведе Югозападната "В" група

В 85- та минута, за втори жълт картон бе изгонен Васислав Новоселски от "Велбъжд". През второто полувреме в игра за домакините влязоха- Георги Желев и Кирил Стоянов, който явно са направили впечатление на старши треньора по време на двубоя за Аматьорската футболна лига.

Съставът на "Велбъжд": Ник. Георгиев, Адр. Бачовски, Гр. Петков, Вас. Новоселски, Ал. Кацаров / Г. Желев /, Св. Момчилов / К. Стоянов /, Данаил Иванов , Юл. Кръстев / кап. /, Янко Янков, Иво Максимов / Лъч. Георгиев / и Б. Методиев.