СКБ-Димитровград спечели турнира Еню Вълчев. Салим Наим- с плакет от федерацията / Дарик радио-Хасково

Купата "Еньо Вълчев" в първия международен турнир по борба за деца в Димитровград с името на легендарния спортист заслужи Божидар Динев от тима на домакините- шампион в категория 47 кг. Златни медали за СКБ-Димитровград в турнира спечелиха също: Дениз Хикмет (29 кг), Денис Наим (32 кг), Таня Тенева (57 кг), Никола Нейчев (42 кг) и Рухан Расим (35 кг).

СКБДимитровград спечели турнира "Еню Вълчев" Салим Наим с плакет от федерацията

С отборното си представяне възпитаниците на треньора Салим Наим и президента на клуба Георги Петров получиха 101 точки, което им осигури първото място в турнира. Със 76 точки втори е тимът на Украйна и трети с 67 точки- „Черноморец” (Бургас).

Турнирът бе открит от президента на федерацията по борба Валентин Йорданов. Почетен плакет връчи той на Салим Наим- треньор в димитровградския клуб и на националния отбор за кадети.

В залата бяха Александър Томов, Рахмат Сукра, Кирил Барбутов, Господин Вълчев, брат на Еньо Вълчев, Христо Мирянов, Димо Костов, Желязко Димитров, близки на Еню Вълчев, както и заместник-кметът на общината Светослав Стойков.

В състезанието участваха общо 161 борци от 18 клуба в страната и 5 отбора от Македония, Молдова, Турция и Украйна.