Кметът Николов: СОУ „Петко Р. Славейков” е знаково за Трявна
Кметът Николов: СОУ „Петко Р. Славейков” е знаково за Трявна / Община Трявна

СОУ „Петко Р. Славейков” в Трявна отбеляза своята 175-годишнина. Честването започна с посрещане на училищното знаме. Поздравление по случай годишнината отправи Гергана Ганчева – временно изпълняваща длъжността директор.

Кметът на общината – инж. Драгомир Николов, честити на всички значимия юбилей. Той изтъкна голямото значение на Славейковото училище за историята и настоящето на Трявна, подчерта, че неговите възпитаници и техните преподаватели винаги са защитавали с чест името му и пожела на всички граждани здраве и съпричастност към усилията на местна власт и училищната общност за просперитет на това знаково учебно заведение.

Тържеството продължи с шествие на присъстващите до НЧ „Пенчо Славейков 1871”.  В читалищния салон ученици от училището изнесоха празнична програма.

Кметът Николов: СОУ Петко Р. Славейков е знаково за Трявна
netinfo

Кметът Николов: СОУ Петко Р. Славейков е знаково за Трявна
netinfo