/ iStock/Getty Images
Общо 10 000 лева за деца на починали служители на МВР събраха на благотворителен футболен турнир, който се проведе на спортен комплекс „Славейков“ в Бургас. Организатор е СФК“Свети Никола“, с подкрепата на Община Бургас.

18 полицейски отбора от 5 държави спориха за купата. Тя стана притежание на румънците от град Долж. На финала те надиграха тима на Скопие-Северна Македония с убедителното 5:2. Сборен състав от Сърбия и Босна и Херцеговина зае третото място, а четвърти останаха полицаите от Видин, които са дългогодишни участници в турнира, съобщават от Общината в града.

Купата на победителите от град Долж-Румъния връчи Диана Саватева – зам.кмет култура, туризъм и спорт.

Останалите призьори бяха наградени от Веселина Деведжиева – началник отдел „Спорт“ в Община Бургас, комисар Неделчо Рачев – началник на „Охранителна полиция“ и Павлин Ковачев- главен организатор на благотворителния турнир.

Събраната сума от 10 000 лева ще бъде разпределена между 18 деца на починали полицаи до18 годишна възраст, които живеят в бургаски регион.