Премиер и министри откриха спортен комплекс в Благоевград
Премиер и министри откриха спортен комплекс в Благоевград / пресцентър
Премиер и министри откриха два обновени блока и спортен комплекс в Благоевград
82828
Премиер и министри откриха два обновени блока и спортен комплекс в Благоевград
  • Премиер и министри откриха два обновени блока и спортен комплекс в Благоевград

Днес официално бе открит новият спортен комплекс, намиращ се в двора на 8-мо СОУ "Арсени Костенцев" в Благоевград.

Открити бяха и обновените по Националната програма за енергийна ефективност блок "Лира", който се намира на улица "Братя Миладинови", и блок №55 в благоевградския квартал "Запад".

На тържествената церемония по откриването на обектите в областния център присъстваха премиерът Бойко Борисов, министърът на регионалното развитие Лиляна Павлова, министърът на младежта и спорта Красен Кралев и кметът Благоевград Атанас Камбитов. Сред присъстващите бяха и областният управител Бисер Георгиев, народни представители, както и много граждани.

"Министерството на регионалното развитие и благоустройството ще продължи да подкрепя развитието и благоустрояването на Благоевград", увери министър Павлова. "Всички училища в Благоевград и всички детски градини бяха санирани и ремонтирани по програмата за регионално развитие. В новата програма сме предвидили 43 млн. нови инвестиции в Благоевград. С тях ще обновим сградния фонд, публичните сгради, градска среда и градски транпорт", допълни още тя.

Премиер и министри откриха спортен комплекс в Благоевград
netinfo

"Като заговорим за винетки, което е около 8 лева на месец, не се обръща внимание, че близо по 7-8 хил. на апартамент държавата подарява на благоевградчани", заяви премиерът Борисов.

В новоизградения спортен комплекс, освен закрит басейн с олимпийски размери, се включват и игрища за различни спортове, както и обособен паркинг. Новата придобивка ще радва деца, ученици и жители на Благоевград, а водещият мотив на общинското ръководство е за модернизиране и устойчиво развитие на града и утвърждаването му като център на образованието, спорта и културата.

"Сигурен съм, че ще имаме много успехи. Сигурен съм, че сред нас са бъдещите Таня Богомилова и Петър Стойчев. Сигурен съм, че ще се гордеем с вас като българи", каза градоначалникът Камбитов.

Успех на децата и много спечелени медали пожела и спортният министър Красен Кралев.

Чуйте още в звуковия файл.