Изключиха 6-и блок на Запорожската АЕЦ след сигнал от защитната система
Изключиха 6-и блок на Запорожската АЕЦ след сигнал от защитната система / снимка: Guliver/Getty Images

Шести енергоблок на Запорожската АЕЦ е бил изключен от мрежата заради задействане на защитната система, съобщи пресслужбата на централата, цитирана от ТАСС.

„На 28 декември 2014 година в 5.59 ч. енергоблок 6 на Запорожската АЕЦ бе изключен от мрежата чрез задействането на защитата от вътрешни повреди на генератора. Реакторното съоръжение действа с 40% от мощността си. Причините за задействането на защитната система се изясняват”, се допълва в съобщението.

Радиационният фон съответства на природния радиационен фон на мястото, където е разположена Запорожската АЕЦ и е 8-12 микрорентгена в час, пояснява пресслужбата. В момента работят пет енергоблока на Запорожската АЕЦ с обща мощност 4530 МВт.

Източник: БТА