Милан се приближи до Шампионската лига
Милан се приближи до Шампионската лига / netinfo
В мач от 32-я кръг на Серия А Милан победи с 3:1 Каляри и по този начин „росонерите” се приближиха до четвъртото място, което дава право на участие в Шампионската лига.

Домакините поведоха още в 8-та минута чрез бразилската си звезда Кака, който се възползва от груба грешка в отбраната на гостите.

В 31-та минута Филипо Индзаги се откъсна от персоналния си пазач и отбеляза второто попадение във вратата на Каляри за 2:0.

Гостите стартираха силно второто полувреме и в 49-та минута Конти стреля силно отдалеч, а Желко Калач се намеси много комично и топката влезе във вратата му.

В 69-та минута Индзаги направи за смях цялата отбрана на Каляри, а на всичко отгоре на два пъти премина през вратаря на гостите и накрая отбеляза своето второ попадение в срещата и оформи крайния резултат в мача.