Макаренко и компания сложиха шестица на Пелето и Рангелов
Макаренко и компания сложиха шестица на Пелето и Рангелов / netinfo
Тежък резил преживяха българските футболисти Станислав Ангелов и Димитър Рангелов. Техният Енерги Котбус загуби катастрофално с 1:6 от Аугсбург, който се състезава във Втора Бундеслига.

Българският дует игра през първата част на контролата, а на почивката Боян Прашникар извади Ангелов и Рангелов.

Първото попадение в мача бе дело на албанеца Торгеле, който откри головата сметка на Аугсбург.

В 13-та минута Василиевич възстанови равенството, но след това дойдоха трудните мигове за клуба от Котбус.

Тюрк отбеляза за 2:1 в 22 минута, а играчът с култовата фамилия Макаренко наказа Енерги за 3:1 шейсет секунди по-късно.

През второто полувреме с два гола за Аугсбург се отчете Вернер, а крайното 6:1 оформи Ледесма четири минути преди последния съдийски сигнал.