Детройт триумфира с Купа Стенли
Детройт триумфира с Купа Стенли / netinfo
Отборът на Детройт Ред Уингс спечели Купа Стенли след трудна победа с 3:2 над Питсбърг Пингуинс в шестия мач между двата отбора, игран тази нощ.

„Крилата“ преодоляха стреса от загубения пети мач от серията у дома и се наложиха като гости, за да триумфират с 4:2 победи. Това е четвъртата Купа Стенли през последните 11 години в автомобилния град.

Гостите поведоха с 2:0 с голове на Брайън Рафалски при числено превъзходство в първата третина и на Валтери Филпюла през втората част.

Евгений Малкин върна едно попадение за „пингвините“, но Пер Зетерберг, носител на трофея за най-полезен играч през сезона, възстанови преднината на Детройт от два гола в началото на третата третина. Питсбърг обаче накара скамейката на гостите да трепери до самия край след гол на Мариан Хоса при числено превъзходство, реализиран по-малко от 90 секунди преди края на мача.

„Крилата“ обаче издържаха и с купата. Капитанът им Никлас Лидстрьом пък е първият европеец, който триумфира като водач на отбор с Купа Стенли.