Аржентина триумфира в Пекин
Аржентина триумфира в Пекин / netinfo

Националният олимпийски тим на Аржентина е новият стар шампион. "Гаучосите" се наложиха на финала над Нигерия с минималното 1:0 и така защитиха трофея си от Атина 2004.

Единственото попадение в срещата бе дело на Ди Мария в началото на втората част. Младият нападател на португалския Бенфика се справи отлично с вратаря на „супер орлите”, след невероятен пас на звездата Лионел Меси.

След попадението на Аржентина футболистите на Нигерия значително увеличиха оборотите, но така и не успяха да стигнат до попадение, което щеше да прати мача в друга посока.

В последните минути на срещата възпитаниците на Серхио Батиста можеха да направят победата си по-изразителна, но бранител на Нигерия изби топката в последния момент.

Бронзовите медали от турнира останаха за вечния съперник на Аржентина – Бразилия, който вчера се наложи в „малкия” финал с 3:0 над Белгия.

Класиране във футболния турнир при мъжете: 1. Аржентина, 2. Нигерия, 3. Бразилия, 4. Белгия, 5. Италия, 6. Кот Д'Ивоар, 7. Холандия, 8. Kaмерун