Тройка на разсъмване и радио Витоша за 20-а поредна година подават ръка на български семейства в желанието им да станат родители както и в грижата им за вече родени деца. В партньорство с фондация “Искам бебе” и лекари специалисти от цялата страна, кампанията „Повече българчета за България" 2026 отново осигурява репродуктивна и АГ помощ, както и генетични изследвания.

Сред тях е Ели Борисова, която участва в кампанията преди няколко години и печели процедури преди и след раждането на дъщеря ѝ Вики. „Спечелих голяма част от нещата, за които бях участвала, включително тестове, за след раждането на бебето. На всички бъдещи родители пожелавам да не се отказват, да вярват, че това ще им се случи“, споделя Борисова пред NOVA.

Над 1200 семейства всяка година се обръщат за помощ към кампанията „Повече българчета за България" по пътя към това да станат родители.

„Това е кампания, която много години осигурява здравна помощ на семейства, които чакат детенце или имат нужда от репродуктивна или неантологична помощ. Но всичко е заради каузата „Аз съм българче обичам“ и заради идеята да се раждат дечица, които да са пълноценни граждани на България. Когато дойде добрата новина при тях, семействата споделят“, заяви Милена, водеща от „Тройка на разсъмване“.

Тодор разказва, че са броели до едно определено време дечицата от кампания, но след като надхвърлят 200, спират да го правят. За водещите е важна не равносметката, а всяка година да помагат.

„Стремим се не просто да създадем едно дете, а то да израсне отговорен, пълноценен гражданин. Помагаме за много други неща, като недоносените деца или за отговорното родителство“, каза Кирил от „Тройка на разсъмване“.

В ефира на радио Витоша днес бяха изтеглени семействата, на които кампанията ще помогне. През годините инициативата търпи развитие. Тази година кампанията събира средства и за изграждане на рампа, за достъп за майки с бебешки колички и трудно подвижни хора, към Народно читалище “Иван Вазов 1931” в Пловдив.

NOVA