Отборът на ЦСКА-София победи с минималното 1:0 Левски в отложено дерби от 13-ия кръг от родната efbet Лига, съобщи gong.bg. Единственият гол бе отбелязан в 20-ата минута, когато Али Соу шутира силно с десния крак отдясно, а покрилият ъгъла Николай Михайлов не се намеси в тази ситуация по най-добрия начин и само извади топката от мрежата си.

Мачът бе изнервен и от отсъждания на главния рефер Никола Попов, който в 74-ата минута изгони заслужено Амос Юга и ЦСКА-София доигра мача с 10 човека. В 33-та мин. Тиаго Родригес пък изпусна дузпа, отсъдена за нарушение на Ивайло Найденов пред границата на пеналта. Ники Михайлов обаче плонжира решително вдясно и изби удара на португалеца.

ЦСКА-София с 33 точки е трети, колкото има и вторият Локомотив Пловдив, но носителят на Купата на България е с по-добрите показатели между двата тима. Шампионът Лудогорец е на върха с 36 точки, но и мач по-малко.

Левски с едва 15 точки заема деветото място във временното класиране с отрицателна голова разлика (-1).