/ БГНЕС

Премиерът на Северна Македония Християн Мицкоски заяви, че Гоце Делчев е велик македонец, който е част от идентичността на страната, предаде БГНЕС.

Мицкоски положи цветя в църквата „Св. Спас“ в Скопие.

„Това, което направихме в миналото, продължаваме да го правим като правителство. Оценяваме, че македонското правителство трябва да има традиция да почита този ден в бъдеще, защото това е наш велик човек, който е част от македонската идентичност и неговото дело никога не трябва да бъде забравено“, заяви министър-председателят. 

Днес се навършват 153 години от рождението на българския революционер Георги (Гоце) Николов Делчев. Той е роден в град Кукуш, Егейска Македония на 4 февруари 1872 г. Любовта му към родината е увековечена в цитата "Дойде време да работим за България, понеже ние всички сме българи".

Всеки момент е важен! Последвайте ни в Google News Showcase и Instagram, за да сте в крак с темите на деня.

БГНЕС