Започна учението Защита 2009
Започна учението Защита 2009 / netinfo

 Стартира организираното от Министерството на извънредните ситуации  национално пълномащабно  учение „Защита 2009", действия при евентуална авария на АЕЦ - Козлодуй. При старта на учението тази сутрин е задействана локалната  сиренна  система на АЕЦ "Козлодуй" за 12 километровата зона. Утре ще започнат и практическите дейности в града, а от 14 часа са и демонстрациите в с. Ковачица.

16 министерства и други ведомства със свои централни и регионални структури от 5 области участват в провеждането на учението, което е от изключително значение за проверка на готовността за управление на процесите за овладяване и предприемане на мерки при радиационна авария.