Връчиха театралните награди
Връчиха театралните награди / netinfo

Наградите на Националния фестивал на малките театрални форми  - Враца 2009 бяха раздадени вчера.  Четиричленното жури с председател Копринка Червенкова присъди награди за режисура, за мъжка и женска роля и за сценография.  Сред режисьорите никой не бе удостоен с първо място. Втора награда взе Гаро Ашикян за постановката "Женитба" на ДКТ - Пазарджик. За най-добра мъжка роля бе награден Добрин Досев за ролята му в същата постановка.

Първа награда за женска роля  не бе присъдена, както и първа и трета награда за сценография. Втора награда за женска роля бе присъдена на Анета Янкова за участието и в "Псевдоморалите" на театъра в Ловеч и на Мария Сапунджиева за ролята й в "Моли Суини" на сливенския театър. Втора награда за режисура взе Елица Георгиева за постановката "Фламбе" на ДТ-Русе.