Възможностите за съвместни проекти по Трансгранично сътрудничество е обсъдила делегация от Община Враца при посещение на побратимения сръбски град Бор. На срещата са дискутирани и варианти за разработване на проекти насочени към превенция на употребата на наркотици - сфера, в която имаме натрупан опит.
По време на тридневната визита заместник-кметът по здравеопазване д-р Слави Георгиев, секретарят на Община Враца Пламен Кръстев и Цветелина Теофилова от Канцеларията на Кмета са разговаряли с общинската управа на сръбския град за продължаване на сътрудничеството между двете общини в културния, спортния и туристическия обмен, както и по покана за бизнес делегации. По особен интерес сръбската страна е проявила към възможностите за обучение в Медицинския колеж във Враца. Изразено е и принципно съгласие за стимулиране на контактите между учебни заведения и гостувания на различни специалисти.