Работна среща по проблемите на туризма се проведе в Белоградчик. Кметът Емил Цанков сподели, че това е единственият град в странат, който отбелязва най-висок ръст в туропотока към дадения момент на годината. В същото време той каза, че се констатират и пропуски, които се допускат в цялостната дейност на туристическия бранш.
Предвиждат се оформяне на повече места за отдих, осигуряване на подготвени кадри за екскурзоводи и водачи на туристически групи по екопътеките, подобряване на организацията и качеството на обслужване в туристическите обекти, повишаване на културата на обслужване от търговци, хотелиери и ресторантьори.
Стана ясно още, че един от санитарните възли на изхода на пещерата "Магура" е в окаяно състояние от вандалски проави.