Грамоти на участниците в училищния конкурс "Земя-Вода" връчи кметът на община Козлодуй Румен Маноев. Основната идея на конкурса бе да се повиши екологичната култура на младите и да се освежи общата визия на града. Първа награда спечели СОУ "Св. Св. Кирил и Методии". Втора и трета - ОУ "Христо Ботев" - Гложене и ОУ "Васил Априлов" - Хърлец. Поощрени бяха СОУ "Христо Ботев" и ОУ "Васил Левски". На отличените училища ще бъдат изградени пейки и еко кошчета.
По време на инициативата участниците залесиха училищните дворове и озеленениха кътовете за отдих, засадиха цветя и оформиха съществуващи цветни алеи. Някои училища ремонтираха и изработиха допълнителни пейки със собствен материал. СОУ "Св. Св. Кирил и Методии" се ангажира с оборката и почистването на околоблоковите пространства в района на училището. Училищата се ангажираха и занапред да поддържат изградените от тях кътове за отдих.