На 22 юни 2026 г. в 20:52 ч. в Първо Районно управление в Стара Загора на тел 112 е постъпил сигнал от 52-годишен мъж, че в село Люляк, в близост до къщата му, е било отровено кучето му.
Местопроизшествието е посетено от полицейски екип. Установено е животното, то е било закарано за оказване на медицинска помощ в клиника.
Образувано е досъдебно производство под надзора на Районна прокуратура-Стара Загора.