Стари автомобили радват врачани днес
19799
Стари автомобили радват врачани днес
Парад на стари автомобили събра в центъра на Враца хиляди гости и жители на града. На пл."Христо Ботев" в момента има разположени над 60 автомобила, от всички краища на страната, сред тях и 12 врачански. Гостите могат да видят "Мерцедес"от 1963 г., "Рено" от 1974г., "Победа" от 1952 ., "Варшава" от 1951 г., "Merkury" и др. Сред експонатите има и мотоциклети - ЧЗ - скутер от 1958, NSU от 1937, VW - мототриколка от 1971 г.
Организаторите - Община Враца и мотоклуб "Класика Враца" предвиждат награди за "Най-добре реставриран автомобил", "Най-атрактивен автомобил", "Награда на публиката", "Награда за най-стар мотоциклет" и др.
Изложението ще завърши с обиколка на Враца.