Община Враца даде краен срок на живущите в общински жилища на улица "Доспат" да погасят задълженията си към ВиК. Натрупаните суми са за над 3 хиляди лева, като най-голямата сметка за вода, е в размер на 780 лв. Ако обитателите на жилищата не изплатят напълно или частично задълженията си, водоснабдяването им ще бъде прекъснато на 8 юни.
Като некоректни наематели общината може да вземе решение за прекратяване на договора им за ползване на общинските жилища. Кметският наместник на кв. "Младост" Серьожа Пеев се е срещал нееднократно с живущите, но до този момент резултат няма.