Щафетно бягане премина през центъра на Враца
Щафетно бягане премина през центъра на Враца / netinfo

Лекоатлетическа щафета за ученици по случай Националния ден на спорта – 17 май се проведе днес във Враца. Тя стартира в 9:30 от площад „Македония”, премина през бул.”Демокрация”, бул. „Мито Орозов” и бул.”Христо Ботев”. Финалът беше пред Община Враца. Участниците бяха разделени в три възрастови групи: 3-4 клас, 5-8 клас и 9-12 клас.

При най-малките класирането имаше следния вид:
1.    НУ „Св. Софроний Врачански”
2.    НУ „Иванчо Младенов”
3.    СОУ „Никола Войводов”
4.    СОУ „Васил Левски”

При възрастова група 5-8 клас, в която взеха участие най-много отбори, подреждането беше по следния начин:
1.    Спортно училище „Св. Климент Охридски”
2.    СОУ „Никола Войводов”
3.    СОУ „Св.Св. Кирил и Методий”
4.    СОУ „Отец Паисий”
5.    ПМГ „Акад. Иван Ценов”
6.    СОУ „Христо Ботев”
7.    ЕГ „Йоан Екзарх”
8.    СОУ „Васил Левски

Най-големите финишираха в следния ред:
1.    Спортно училище „Св. Климент Охридски”
2.    СОУ „Отец Паисий”
3.    ПМГ „Акад. Иван Ценов”
4.    Професионална гимназия по търговия и ресторантьорство
5.    СОУ „Христо Ботев”
6.    Община Враца

Наградите – купи и медали бяха връчени от кмета инж. Тотю Младенов. За треньорите на отборите имаше по една чанта, а на всички участници бяха раздадени шоколади.