С водосвет за здраве беше открита новоизградената чешма в село Згориград. Кметът на община Враца инж. Тотю Младенов и кметът на населеното място Асен Петров откриха новата придобивка в центъра на селото. Чешмата е построена от бял врачански камък на мястото на старата чешма в Згориград, финансирана с 1 500 лв. по програмата на Общински съвет Враца, в подкрепа на малки граждански инициативи. Останалата сума е набрана чрез дарения на Стоян Стоянов, Стоян Тинчев и Асен Петров.
На Спасовден от дълги години селото е празнувало традиционния си събор. От тази година в Згориград подновяват традицията си.