Няма нарушения за неправомерно изхвърляне на химикали в училищен двор, показа проверката на експерти от Регионалната инспекция по околна среда и води – Враца. Не са открити изхвърлени опаковки от химични вещества и не са констатирани неприятни миризми в училищния двор на бившата Професионална гимназия по химични технологии. Проверката бе извършена по сигнал за неправилно унищожаване на химически препарати в базата.
При преместването на бившия Техникум по химия лабораторията е закрита и годните за употреба химични вещества и оборудване са преместени в сградата на настоящото обединено училище - Професионална гимназия по лека промишленост и услуги . Ненужните и негодни за употреба химикали са събрани за предаване съгласно изискванията по Закона за управление на отпадъците в частта унищожаване на опасни отпадъци.