Повече сол в хляба доведе до санкции на производители
Повече сол в хляба доведе до санкции на производители / netinfo

 В 47 обекта на територията на област Монтана е открито по-голямо количество сол в хляба. Нарушението е установено при проверка Регионалната инспекция за опазване и контрол на общественото здраве. Инспектиращите са контролирали съдържанието на етикетите, използването на добавки и брашно.

 В лабораторията са изследвани 20 проби от хляб. В 12 от тях количеството на сол е било  повече от записаното в документацията. Съставени са актове по 500 лева. Производител от Лом предлагал хляб с непълно съдържание на етикета. Според Закона санкцията е от 250 до 500 лева. Хлебопроизводители от Лехчево и Сталийска махала са глобени с по 500 лева, тъй като не са имали внедрена система ХАСЕП.