Полицейско преследване завърши с ареста на пиян шофьор в Лом. Вчера около 15:10 полицейски патрул опитал да спре движещо се в кръг “Мицубиши Колт”, което пречело на другите превозни средства. Водачът на лекия автомобил обаче отказал да се съобрази с подадения от органите на реда звуков, светлинен и сигнал от “стоп плалка”.
Тогава започнало преследване, в което се включил и друг полицейски автомобил. 22-годишният нарушител с инициали Р.А. е задържан в улица без изход. При ареста му са използвани физическа сила и помощни средства. Проверката е установила наличе на 1.24 промила алкохол в издишания от водача въздух.