Политическите сили във Враца не се разбраха за ръководство на Районната избирателна комисия за парламентарните избори. На провелите се днес консултации между областния управител и лидери на партии, председателското място беше поискано от "Коалиция за България" и НДСВ, ДПС заяви желание за секретарското място, а ОДС - за заместник-председателското.
След като нямаше споразумение д-р Антонио Георгиев предложи ръководния екип на РИК да бъде същия като този определен за Евроизборите. След 15.00 часа днес до 10.00 часа утре всички партии и коалиции имат възможност да внасят възражения по предложението. След това цялата документация ще бъде внесена в ЦИК и оттам ще се чака служебно назначаване на РИК - Враца.
Припомняме, че в момента ръководният екип на Районната избирателна комисия за Европейски парламент е в следния вид: Председател от НДСВ, заместник- председател от „Коалиция за България", секретар от ДПС.