Съборът на пенсионерските клубове в Добридолския манастир беше отменен от кметът на Община Лом Пенка Пенкова заради националния траур в памет на загиналите в тежката катастрофа край Ямбол. Националното знаме и знамената на Европейския съюз и Община Лом бяха свалени наполовина в днешния траурен ден.
Пенка Пенкова изпрати съболезнователна телеграма до областния управител на Ямбол Николай Пенев и кметовете на общините Ямбол и Тунджа - Георги Славов и Георги Георгиев. „Ние ще се молим за спасението на душите на загиналите и за оцеляване на пострадалите в тази човешка трагедия" - се казва в съболезнователната телеграма.