Отличници от Монтана превзеха университетите
Отличници от Монтана превзеха университетите / netinfo

122 абитуриенти от езиковата гимназия "Петър Богдан" в Монтана са приети за студенти в различни университети от България и чужбина още преди кандидатстудентските изпити. Това са повече от половината завършващи ученици. Трийсет от възпитаниците на гимназията са се явили на изпит за немска езикова диплома и са го издържали успешно. Тя им дава право да се запишат за студенти във всяко избрано от тях висше училище в Германия или в Австрия.

В Кеймбридж са приети деветима от учениците, а трима други ще учат в Англия, Швейцария и Холандия след спечелени международни конкурси. В САЩ също има трима приети ученици, на които е отпусната и стипендия. 47 младежи от гимназията "Петър Богдан" са станали студенти в български висши учебни заведения, след като са спечелили олимпиади или са се явили на предварителни изпити.