Наградиха педагози от Монтана по случай 24 май
Наградиха педагози от Монтана по случай 24 май / netinfo

Седем педагози от област Монтана получиха почетни грамоти "Неофит Рилски" от министър Даниел Вълчев за 24 май - Деня на българската просвета и култура и славянска писменост

Отличията са за директорката на гимназията по електротехника в Монтана Теменужка Георгиева, преподавателите от езиковата гимназия  Албена Николова и Елка Бабачева,  Марияна Стефанова и Пепа Петрова от математическата гимназия, Татяна Алексиева от първо училище в Берковица и Емилия Русимова от СОУ "Иван Вазов" Вършец.

Грамотите са връчени днес на тържеството на централния площад в Монтана. Кметът на Монтана Златко Живков даде прием за просветните и културни дейци по повод 24 май - Деня на българската просвета и култура и славянска писменост от 11.30 часа в ресторант "Житомир".

На приема на президента Георги Първанов в същия ден в НДК от региона на Монтана ще присъстват преподавателите Албена Николова, Красимира Митева и Петрана Петрова от езиковата гимназия в Монтана, Соня Борисова от Финансово стопанската гимназия, Наталия Танкова и Людмила Бучинска от Лом и директорката на ОДК-то във Вълчедръм Иванка Рачина.