Кметът на община Враца инж. Тотю Младенов категорично опровергава информацията, че срещу 10 лв. внесени като такса в община Враца абитуриенти могат да минават с автомобилите си по време на баловете в централна градска част и на площад "Христо Ботев".
Изявлението е във връзка със зачестилите случаи в последните няколко дни, при които мними служители на Община Враца да предлагат на абитуриенти подобна "услуга". При всеки инцидент е редно веднага да се сигнализират органите на реда и общинските институции, коментират от Община Враца. Кметът призова директорите на учебните заведения да следят дали съмнителни лица посещават учебните заведения и събират такси.