Общо събрание на Асоциацията на Дунавските общини „Дунав" ще се проведе днес и утре в гр. Белене. Във форума ще участват делегати от 34-те общини-членове. Като гости ще присъстват представители на партньорски НПО, както и на ключови за развитието на региона и общините държавни институции.
Особен интерес се очаква да предизвикат лекциите на експерти по Програмата за транс-гранично сътрудничество България-Румъния, както и на директора на GTZ Сърбия - Волфганг Лимберт относно икономиката и туризма в региона.