Дипломати ядоха  Бел муж в Белоградчик
Дипломати ядоха Бел муж в Белоградчик / netinfo

Белоградчик бе домакин на третата работна среща на министър Калфин с представители на дипломатическите мисии в България. В срещата взеха участие дипломати от 53 страни. В уводните си думи министърът подчерта, че мястото не е избрано случайно - тук се  намират „Белоградчишките скали", номинирани за едно от седемте природни чудеса на света.

На срещата стана ясно, че през послединет четири години в България са реализирани 20 милиарда инвестиции и е отбелязан  6% икономически растеж.
През периода са установени много контакти с българи живеещи в чужбина, като са решавани проблеми на около 1 млн. души. "От 20 години насам Министерството работи с най-нисък капацитет на най-високи обороти", отбеляза още министър Калфин. България има 114 представителства на дипломатически мисии по света. В близко време предстои да се открият в Севиля /Испания/, Бурса /Турция/ и Катар.

След срещата гостите посетиха Белоградчишката крепост и природния феномен „Белоградчишките скали". Те бяха посрещнати по стар български обичай  с хляб и сол от кмета на общината Емил Цанков.

По време на работния обяд гостите опитаха вина от най-известните местни винарски изби и ястия от местната турлашка кухня - „Бел муж", „Косачко кисело" и „Баница по селски".