Деца се учиха как да се справят с агресията
Деца се учиха как да се справят с агресията / Иван Стрижлев

 Семинар "Агресията и насилието днес" се проведе в Дома на науката и техниката - Враца. В него участие взеха ученици от няколко врачански училища и техните педагогически съветници. С помощта на водещия психолог Ася Петкова учениците сами описаха агресията, нейните видове и причините, които я пораждат. Под формата на игра и с работа в група бяха набелязани и основните пътища за справяне с насилието. Семинарът цели да подобри превенцията на агресията сред младите хора.