Деца се натровиха от млечна кухня
Деца се натровиха от млечна кухня / netinfo

6 деца на възраст от 8 месеца до една година и осем месеца са приети в Детското отделение на  Врачанската болница с ентероколитни оплаквания. Децата се хранят от една и съща млечна кухня - „Двете щръклета" във Враца и нямат други контакти помежду си. Екипи на РИОКОЗ-Враца веднага са провели епидемиологично проучване и проверка на хранителния обект, която не е установила нарушения на хигиенните изисквания и нормите за приготвяне на храна. Специалистите от инспекцията са взели проби за микробиологичен анализ.
Личните лекари са  известени за проблема  и са дадени указания за активна насоченост спрямо аналогични клинико-епидемиологични случаи  на територията на града.