Eлектроенергия за 1млн. и 900 хиляди лева е открадната в Западна България през 2008 г. Това показват данните на отдел "Нетехнически загуби” към ЧЕЗ Разпределение при установяване на неправомерно консумирана електроенергия.
За изминалата година са установени 2000 нарушения на Закона за енергетиката и утвърдените от Държавната Комисия за енергийно и водно регулиране общи условия на договорите за продажба на електрическа енергия. През 2008 г. екипите на отдела са извършили над 40 000 проверки на територията, която ЧЕЗ обслужва.