Виолетовите надежди биха в Габрово
Виолетовите надежди биха в Габрово / Дарик нюз, архив

Победа с 3:2 гостуването си на „Янтра” в Габрово записа отборът на „Етър ВТ” в контролна среща. Старши треньорът Сашо Ангелов даде шанс на младите футболисти в отбора, сред които имаше и юноши родени през 1997 г. На практика от основния състав играха само Благовест Ангелов и новото попълнение Борис Бисеров, а през второто полувреме влезе и Илко Трифонов.

През първата част „виолетовите” поведоха с 0:2, след като Благо Ангелов откри резултата, а Мехмед Мустафов вкара второ попадение. „Янтра” намали на 1:2, но Александър Сребринов наниза трети гол за великотърновци. В края домакините се разписаха за 2:3.

„В този мач дадох шанс на младите да видят, че могат да играят и срещу мъже. Доволен съм от представянето им, ако продължават така скоро ще ми е трудно при избора на състава”, коментира старши треньорът Сашо Ангелов.

Следващата контрола на етърци е в събота от 14, 30 в Ловеч, където ще гостуват на лидера в „А” група- „Литекс”.

„Етър ВТ”: Петков, Цв. Додуров, Калчев, Бисеров, Савов, Сребринов, Ангелов, Христов, Мустафов, Захариев, Цонев /Хаджимустафа, Петров, Георгиев, Трифонов/.