Оспорвани битки и дузпи на осминафиналите на зимния турнир
Оспорвани битки и дузпи на осминафиналите на зимния турнир / Sofia Photo Agency

Много емоции на публиката донесоха първите четири осминафинала от зимния турнир по футбол в ДКС „Васил Левски", изиграни снощи.

„Риболовен център" се класира за следващата фаза след убедителна победа над "Щастливеца" с 5:0. Иван Иванов откри в 11- ата минута за юношите старша възраст на "Спарта", които играят на турнира от името на "Риболовен център".  Тогава Калоян Христов улучи напречната греда, а при добавката Иван Иванов бе точен за 1:0. В 27- ата минута Мартин Николов стреля в страничния стълб, а в 28- та Иван Иванов покачи на 2:0, реализирайки наказателен удар. За 3:0 вкара Павлин Калчев от фаул. До края Венелин Петков и Иван Иванов доведоха нещата до 5:0=

Много по- оспорван бе мачът между „Алпласт" и "Каталуния", завършил 2:0. Любопитното е, че съперниците се срещнаха за втори път в турнира. В първия сблъсък в груповата фаза не успяха да се победят и завършиха 2:2. Илиян Димитров реши спора, отбелязвайки двата гола само за 120 секунди в средата на втората част. И при двете попадения той преодоля съперник и стреля мощно от дистанция. Двубоят бе изключително зрелищен, на няколко пъти гредите бяха разтърсени, отлични намеси имаха и двамата вратари.

След последния съдийски сигнал стана ясен първия четвъртфинал, в който ще премерят сили "Алпласт" и „Риболовен център". В друг четвъртфинал в четвъртък ще играят "Поликрайще" и "Спортно Търново- 1", които елиминираха в понеделник съответно "Тотитранс" /Павликени/ и "Спортно Търново- 2".

Поликрайщенци пречупиха павликенци с 3:1, като още до 3- ата минута удариха две греди, чрез Николай Боянов и Милен Пенев. След това вратарят на "Тотитранс" Пенчо Стефанов спаси два опасни шута на Петър Рачев. Стражът капитулира в 16- ата минута, когато Николай Боянов откри след корнер. В 19- ата минута вратарят на поликрайщенци Цветомир Цветанов спаси дузпа, изпълнена от Мирослав Тотев, но след това удари с топката съперник и получи червен картон. В средата на второто полувреме Петър Рачев покачи на 2:0 с деветия си  гол в турнира. За 3:0 точен бе Милен Пенев, а в последните секунди Мирослав Тотев върна едно попадение.

Последната среща за деня предложи на зрителите всичко, включително и рулетката на дузпите. Двата отбора на "Спортно Търново" не успяха да се победят в редовното време, завършвайки 1:1. Двата отбора си размениха по едно полувреме като през първото  повече атакуваше „Спортно Търново- 1". Активността на нима бе наградена с гол на Петър Андреев. Битката бе гарнирана още с греда, и жълт картон. След почивката ролите се размениха и Тихомир Христов от "Спортно Търново- 1" изравни с глава след странично хвърляне. При ударите от бялата точка за определяне на краен победител Тихомир Христов, Йордан Грозданов и Стефан Хаджикостов вкараха за "Спортно- Търново- 1", а за съперникът им пропуснаха Йонко Пенев, Калоян Георгиев и Петър Андреев. Така с общ резултат 4:1 „Спортно Търново- 1" е четвъртфиналист.

Програмата днес: 17 ч. "Япистрой"-  "Янтра- 1" (Драганово), 18 ч. "Лозен"-  "Кантона", 19 ч. "Гегитрейд"- "Ужас" (Присово) и 20 ч. "Болярско село"-  "Дени".