Каратеките от Калоян станаха държавни шампиони
Каратеките от Калоян станаха държавни шампиони / netinfo
134 състезатели от 28 клуба участваха на Националното първенство по карате до за юноши и девойки младша възраст, което се проведе в Плевен. Великотърновските каратеки станаха комплексни шампиони, като спечелиха 7 златни, 7 сребърни и 13 бронзови медала. На ката отборът “Калоян” в състав Ал. Костадинова, Никол Графова и Бл. Банчева е шампион, ІІ отбор на клуба представен от Калина Кандиларова, Ана Асенова и Мария Георгиева е трети. На кумите Ал. Костадинова, Ана Асенова и Бл. Банчева са втори- отборно. При юношите на ката двата състава на “Калоян” са с бронзови медали. На кумите Р. Минчев, А. Васев и Д. Минчев са вицешампиони, Г. Бакалов, В. Цветков и Д. Нанев са трети. Индивидуално при родените през 1992 година Денислав Нанев е първи на кумите и втори на ката, Антон Васев взе бронзови медали в двете дисциплини, Марина Георгиева е сребърна на кумите, Благовеста Банчева е с бронз на ката, Диян Минчев на кумите. Бисер Георгиев стана шампион на кумите при родените през 1991 г., Мартин Графов спечели златно отличие на ката и бронзово на кумите, София Меламед се класира втора и трета на ката и кумите, Алтанай Хасков е трети на ката. Г еорги Бакалов победи на ката, Ана Асенова и Румен Минчев на кумите при най големите- родени през 1990 г. Александра Костадинова се върна със сребро, а Венцислав Цветанов със сребро и бронз от Плевен.