Хандбалистките си върнаха Купата на България, Димитрова и Николова с индивидуални отличия / Дарик нюз

Хандбалистките на „Етър- 64” за 11- ти път, в последните 17 години, станаха носителки на Купата на България. Великотърновки триумфираха в неделя в габровската зала “Орловец”, побеждавайки на финала основните си съпернички от местния “Бъки” с 29:26. След равенство 2:2 в 6- ата минута възпитаничките на Йонка Генчева започнаха да налагат волята си и до почивката поведоха с 15:10. В началото на втората част габровки се върнаха в мача, като намалиха до 15:16 в 36- ата минута. Етърки отново започнаха да трупат аванс и в 51-ата минута дръпнаха с 20:26, което предреши крайния изход.

Най- резултатна бе Станислава Димитрова с 13 попадения, която бе избрана и за най- полезен състезател на финалите. Десислава Николова пък бе обявена за най-добър вратар.

„В състава ги нямаше пет основни състезателки от миналия сезон, когато не можахме да вземем купата – Гери Александрова, Соня Богданова, Алекс Бурнева, Шир Вакрат и Деница Иванова. Стъпихме здраво в защита и благодарение на опита на Зоя Стефанова, Даниела Коцева и Деси Николова и отличното включване на Станислава Димитрова, Зорница Стефанова, Десислава Кръстева, Маги Дончева, Мирела Павлова и Дария Събева спечелихме. Всички играха много силно, отлична оценка за всички! Работихме здраво, играхме контроли с мъжете от Г. Оряховица, за което им благодаря. „Бъки” имат осем състезателки в националните отбори, където имат възможност за силни мачове, но ние доказахме, че сме отбор”, коментира Йонка Генчева.

„Етър- 64”: Деси Николова, Зорница Стефанова 3, Зоя Стефанова 2, Даниела Коцева 7, Станислава Димитрова 13, Мадлена Дончева 1, Деси Кръстева 2, Мирела Павлова 1, Дария Събева, Петя Кръстева, Кристина Стефанова, Габриела Янкова, Мария Йорданова, Първолета Димова, Габриела Николова.