Гимнастичка на “Етър Елит” с бронз от Държавно първенство
Гимнастичка на “Етър Елит” с бронз от Държавно първенство / netinfo

С два бронзови медала от отминалото Държавно първенство по художествена гимнастика в София спечели Елмира Камушева. Състезателката на "Етър Елит" извади лош късмет да изтегли стартов номер №1, но въпреки това завърши на трето място в многобоя, в компанията на 89 гимнастички. На топка Елмира е трета, а на обръч четвърта. Родената през 1999 г. състезателка тренира художествена гимнастика от шестгодишна. Възпитаничка е на треньорката Антоанета Петкова, която е работила много върху гъвкавостта и. В момента е ученичка в Спортното училище в старата столица. Миналата година тренира за известен период от време и акробатика при Здравко Великов в Горна Оряховица.

Отборно великотърновският клуб клуба се нареди на седмо място. При по-малките гимнастичката Деница Друмева също завърши седма, оставяйки 91 гимнастички след себе си.