Етърци се развихриха при представянето си, разбиха павликенци
Етърци се развихриха при представянето си, разбиха павликенци / Дарик нюз

По най- добрия възможен начин се изявиха футболистите на „Етър ВТ” при официалното представяне на отбора преди новия сезон в Северозападната „В” група. Етърци се появиха в традиционните си виолетови екипи, като на гърдите си носеха логото на кандидатурата на В. Търново за културна столица на Европа през 2019 г. То ще стои на фланелките им до сключването на договор с нов официален спонсор, съобщи президентът на клуба Александър Нанков. Преди срещата поливната система на стадиона бе включена за кратко, по искане на старши треньора Калоян Чакъров, което направи тревата по- бърза. На полувремето пък децата, които подават топката и играчите от скамейката редиха изтръгнатите от бутоните чимове, така както е прието по стадионите, където се проявява уважение към терена.

Изключително освободено играха домакините, сътвориха много хубави атаки и със сигурност доставиха удоволствие на публиката, която ги аплодира бурно.

Началните минути на срещата преминаха при атаки към двете врати и удари, които не донесехо сериозна заплаха.

В 20- ата минута, след отличен авантаж на рефера Стоян Денев, Мартин Николов намери Димитър Байдаков и той откри резултата за 1:0. При следваща атака Иван Петков стреля с глава, но Киров спаси. Той обаче не се намеси добре в 38-ата минута и Илко Трифонов го прехвърли с глава за 2:0. Секунди преди почивката Байдаков намери Николай Николаев, който копна топката над Киров за 3:0.

След нея разликата в класите стана очевидна. В 52- ата минута Николаев проби на скорост и намери Борислав Иванов, който със силен удар вкара четвъртия гол.

Нова красива триходова комбинация между Б. Иванов, Николаев и Байдаков завърши с удар на последния в дясната греда. В 65-ата минута Благо Ангелов асистира на Байдаков за 5:0. В 68- ата минута нова красива комбинация завърши с изстрел  на Байдаков за 6:0. За седмия гол Байдаков бе изведен през центъра очи в очи с Киров и изпрати топката в мрежата зад него.

В 89- ата минута отново Байдаков, този път с красива задна ножица, вкара своето пето попадение и общо осмо за „Етър ВТ” в мача.

„Етър ВТ”: В. Димитров, Цонев, Джарнавлиев, Цв. Петров, М. Николов, Трифонов, Н. Петров, К. Ангелов, Николаев, Байдаков, Ив. Петков (Ивайло Петков, Ив. Велков, Б. Иванов, Додуров, Хаджииванов, Колев, Бл. Ангелов, Узунов).

ОФК „Павликени”: М. Киров, Шипкалиев, Гецов, Шабан, Илиев, Петров, Св. Стефанов, Тодоров, Кушев, Гинчев, Михайлов (Г. Стефанов, Чирпанов, Златков, Кръстев, Тисовски, Захариев, К. Киров, Йорданов, Кадир, Чешмеджиев).