Дунавското футболно дерби не излъчи победител
Дунавското футболно дерби не излъчи победител / Дарик нюз, архив

Пред над 1200 зрители на градския стадион в Свищов местният “Академик” завърши наравно 1:1 с „Дунав” и не успя да вземе първа домакинска победа след завръщането в професионалния футбол.  “Студентите” започнаха мощно и веднага след началния удар Преслав Антонов бе изведен сам срещу вратаря на русенци, но не успя да го преодолее. При следващата атака пак той проби отбраната на гостите, но завършващото му подаване не мина. Във 2- ата минута Калоян Каролев проби отляво и подаде на Преслав Антонов, който засече топката в празната врата за 1:0.

Гостите отговориха с удар на Младен Стоев, профучал опасно до гредата. В 13- ата минута Евгени Игнатов се откъсна отляво и центрира  към двама свои съотборници, които останаха под топката. Още при следващата атака отново Игнатов потърси комбинация пред вратата на “Дунав”, но този път Антонов не успя да се пласира добре.

Мачът продължи с добро темпо и пропуски пред двете врати. За гостите в 33-ата минута Младен Стоев стреля опасно от фаул, а вратарят Йончев изби в ъглов удар. После пък Игнатов от домакините можеше да вкара, изведен очи в очи със стража на русенци, но шутира над вратата.

Така дойде 44- ата минута, в която Мартин Иванов проби и подаде на Стоев за 1:1.

След почивката в състава на „Дунав” влязоха опитни играчи и натиснаха, а “студентите”, въпреки отсъствието на централния защитник Радослав Бачев, се бранеха добре. В 59- ата минута Раденцов падна в наказателното поле на домакините и поиска дузпа, за което получи жълт картон за симулация.

Пет по- късно Мартин Иванов инкасира втори жълт и съответно червен картон и остави русенци с десет души на терена. От тук до края гостите бранеха хикса, а свищовлии опитаха да стигнат до трите точки, но не успяха да създадат възможности за победен гол.

„Академик”: Йончев, Кр. Михайлов, Граматиков, Ангелов, Каролев, Ив. Михайлов, В. Георгиев (60 Тодоров), А. Иванов, Игнатов, Тафраджийски (56 Методиев), Антонов (46 Русев).